Fit

„FIT FILOZOFIA je náš koncept, ktorý budujeme podľa našich predstáv. A sme radi, že si u nás môžete vybrať z pestrej palety zase podľa tých svojich. Pretože najesť sa schuti je FIT.“

7 jedál – 4 druhy obedového menu

Pre tých, ktorí hľadajú svieže fit jedlo, máme v ponuke dve jedlá z FIT MENU, kde sa kombinujú kuracie, morčacie a bravčové karé so zdravými prílohami ako bulgurový či kuskusový šalát. Jedlo je výdatné, chutné a nemusíte vybočiť zo zdravého životného štýlu.

Berieme ohľad aj na časté intolerancie potravín či alergie, ale aj na presvedčenie ľudí, preto sme vytvorili dve jedlá aj pre VEGA MENU. Nezúžili sme výber len na šaláty, ktoré sú samozrejmosťou, snažíme sa pripravovať teplé varené jedlo aj vo vegetariánskom či vegánskom štýle. Máme ovsené placky, niekoľko druhov rizota. Obľúbené sú aj menej tradičné prísady ako cícer a červená pšenica. Sprvu boli zákazníci opatrní, začali skúšať, no dnes sa tieto jedlá tešia veľkej obľube. Dokonca aj medzi „mäsožravcami“. K favoritom patrí aj „zemiaková“ kaša, ktorú pripravujeme z tekvice, rastlinného masla a ryžového mlieka.

Dve jedlá z HOME MENU sú tu pre ľudí, ktorí obľubujú tradičnú slovenskú kuchyňu. Servírujeme klasické jedlá, avšak aj tu sa snažíme siahnuť po zdravých surovinách. Nezahusťujeme múkou, ale napríklad redukciou či strúhaným zemiakom. Výrazne obmedzujeme biely cukor. Sú jedlá, ktoré „nepustia“, ktorým nesvedčia úpravy. Ale raz za čas sa môže zhrešiť.

BIZNIS MENU ponúka jedlá z luxusnejších potravín, akými sú teľacie či ryby.

Zdravo, sviežo a chutne

Chceme žiť a variť zdravo, ale zároveň chceme variť aj pre ľudí, ktorí sa chcú hlavne najesť. Preto máme 4 druhy obedového menu, ktoré ponúka skutočne širokú paletu pokrmov, prísad a možností. Nemusíte robiť kompromis, vyberiete si to, na čo máte chuť. Prílohy si môžete nakombinovať podľa svojich preferencií. Každý deň v týždni máme v ponuke iné jedlá, vymýšľame a hráme sa, aby pokrm nezovšednel a stále prinášal radosť.

Ráno, na obed aj večer

Myslíme na vás v každej hodine dňa. Dnešný rýchly rytmus dní neponúka priestor na prípravu raňajok a pravidelné stravovanie. Preto sme tu my. Sme vašou kuchyňou aj kuchármi. S našimi nutrične vyváženými a chutnými raňajkami budete celý deň FIT. Okrem čerstvého obeda sa u nás zastavte aj na ľahkú a sviežu večeru. Ušetríte si tak čas na krásne strávený večer. Varenie a špinavé riady nechajte na nás. Radi sa o vás postaráme.

Renesancia zabudnutých zdravých surovín

Snažíme sa oživiť zabudnuté zdravé potraviny, akými sú napríklad pohanka, jačmeň, červená pšenica, cícer a implementovať aj menej známe, napríklad bulgur. Pripravujeme domáci mätový čaj s medom.

Čerstvé suroviny zo Slovenska

Prah našej kuchyne nesmú prekročiť žiadne polotovary, žiadne bujóny či vegeta ani mrazené potraviny. Zakladáme si na tom, že každé jedlo pripravujeme vždy v našej prevádzke v deň predaja z kvalitných a čerstvých surovín. Varíme si vlastný poctivý vývar, ktorý je základom polievok a omáčok. Vysoké nároky kladieme na mäso, ktoré máme výhradne od slovenských dodávateľov, bez rastových hormónov či antibiotík. Máme garantovaný pôvod, každý jeden kus je na Slovensku narodený, chovaný, zabitý, delený aj balený. To platí aj pri vajciach a mliečnych výrobkoch. Aj naše ryby sú čerstvé a chladené, žiadne mrazené mäso. V tomto pre nás neexistuje stredná cesta, máme svoje zásady, ktoré nás síce stoja viac financií, ale nám to stojí za to.

Vysoké nároky na hygienu a prostredie

Veľký podiel na konečnom pokrme má vybavenie kuchyne. Využívame moderné technológie a postupy, konvektomaty, prístroje, ktoré moderne a šetrne pripravujú pokrmy pri nižších teplotách, napríklad počas celej noci, aby si zachovali maximálne množstvo živín, vitamínov a chuti. Špeciálna fritéza udržiava olej čistý bez spálenín a usadenín. Varíme moderne a šetrne.

Myslíme ekologicky

Od úplného začiatku servírujeme jedlá na porcelánovom riade, u nás nenájdete žiadne plasty. Používame klasický riad vyrobený na mieru v Karlovych Varoch. Po prvé, z plastu aj ten najlepší pokrm získava podivnú pachuť. A po druhé, má to aj ekologický rozmer. Jedlo vám zabalíme do ekologických boxov z lisovanej trstiny, ktoré sú rozložiteľné, pribalíme aj papierové poháre či drevené príbory.

Láska k vareniu v našom znaku

Ako logo sme symbolicky zvolili tvar srdca v prepojení s kuchárskou čiapkou, ktorý vyvoláva hneď viaceré asociácie.

Srdce je základom všetkého, čo máme radi. A my máme radi dobré a kvalitné jedlo, radi pre vás varíme a vytvárame príjemné prostredie, kde môžeme spoločne stráviť pokojnú chvíľu. A správny kuchár má nielen kuchársku čiapku, ale aj dobré srdce – poctivo vyberá tie najlepšie suroviny, pozorne pripravuje pokrmy a dbá na čistotu a kvalitu.

„Láska k dobrému jedlu. Láska k vareniu. Varíme pre Vás zo srdca. Láska ide cez žalúdok. Bola to láska na prvú chuť.“